Boże Narodzenie A.D. 2016

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas…” ( J 1, 14 )

Po raz kolejny w naszym życiu zatrzymamy się na rozważaniu wielkiej tajemnicy Bożej Miłości. W Jezusie Bóg się wcielił i stał się człowiekiem takim jak my. Chrystus się narodził. Narodził się dla nas. Dlatego Boże Narodzenie nie jest jakimś dniem, jak każdy inny dzień. Jest to dzień, który stał się święty i szczególny. Poprzez świętą Tajemnicę, Bóg wchodzi w nasze ludzkie życie.
Wspólnie uklękniemy przy żłóbku betlejemskim, pochylimy się nad Dzieciątkiem Jezus, nad tą Maleńką Miłością, która ma moc przemieniać nasze serca i otwierać je na drugiego człowieka. Po raz trzeci przeżyję tę wielką Tajemnicę miłości Boga razem ze Wspólnotą parafii św. Polikarpa, powierzoną mi po konsekracji biskupiej, pierwszego proboszcza, Księdza Wiesława Szlachetki.
Wspólnie - razem z moimi współbraćmi w kapłaństwie: Ks. Krzysztofem i Ks. Rafałem – życzymy Wszystkim Parafianom i Wszystkim Gościom, którzy nawiedzą Wspólnotę św. Polikarpa błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boże Dziecię napełnia Wasze serca radością, pokojem, nadzieją i ufnością.
Niech Was strzeże, błogosławi, obdarza zdrowiem i umacnia w podążaniu drogą tajemnicy Bożej Miłości!