• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na IV Niedziela Wielkanocy (12 – 18 maja 2019)

Email Drukuj PDF
IV Niedziela Wielkanocy (12 – 18 maja 2019)

1.

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na budowę naszego kościoła. Przygotowujemy się do realizacji mozaiki św. Polikarpa, naszego patrona, na głównej ścianie prezbiterium. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości okazany naszemu wspólnemu dzieła.

2.

Wczoraj odbyło się przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w organizowaniu uroczystości. Ks. Robertowi za przygotowanie dzieci. Rodzicom za cegiełkę na budowę kościoła. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do uczestnictwa we Mszy Świętej w Białym Tygodniu o godz. 18.00.

3.

Dzisiejsza niedziela – Niedziela Dobrego Pasterza - rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Serdecznie zachęcamy do modlitwy o powołania, szczególnie z naszej Parafii. Gościmy dzisiaj kleryka Kamila Szmidtkę z IV roku, który podzieli się z nami świadectwem swojej drogi powołaniowej.

4.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – od poniedziałku do soboty ok. godz. 18.30 (po wieczornej mszy św.) W niedziele o godz. 17.30.

5.

W poniedziałek rozpoczyna się parafialna pielgrzymka do Krajów Bałtyckich. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 3.30.

6.

Nabożeństwo fatimskie jutro o godz. 20.00.

7.

Msza święta za Ojczyznę w czwartek o godz. 18.00, tradycyjnie 16-tego każdego miesiąca.

8.

W czwartek o 19.00 spotkanie wszystkich wyjeżdżających do Ziemi Świętej z ks. Robertem w kaplicy.

9.

W czwartek o godz. 19.30 spotkanie w sprawie Osowiady, która obędzie się 16 czerwca. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się w organizację tegorocznej Osowiady.

10.

17 maja przypadają imieniny księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Pasterzu naszej archidiecezji.

11.

W przyszłą sobotę (18 maja) Metropolita Gdański zaprasza na święcenia kapłańskie do Katedry Oliwskiej na godz.10.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ośmiu diakonach Gdańskiego Seminarium Duchownego.

12.

W przyszłą niedzielę ks. Henryk Bietzke będzie obchodził 55 rocznicę kapłaństwa na mszy świętej o godzinie 13.30 w par. Chrystusa Zbawiciela..

13.

W tym tygodniu z racji wyjazdu ks. Rafała nie będzie spotkania wspólnoty młodzieżowej oraz wspólnoty ministranckiej.

14.

W dniach 1-7 lipca organizujemy letni wypoczynek dla młodzieży w górach. Zapraszamy młodzież od VI klasy wzwyż. W programie: Wycieczka do Krakowa, wyjazd do Tatralandii na Słowacji, Wycieczka rowerowa do Czerwonego Klasztoru na Słowacji, Spływ Dunajcem, wędrówki górskie i inne atrakcje. Szczegóły na plakacie w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy i więcej informacji u ks. Rafała do końca maja.

15.

W środę, 22 maja, zapraszamy na mszę świętą dziękczynną ks. Proboszcza Andrzeja z okazji 25 rocznicy kapłaństwa o godz. 18.00.

16.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: + Stefan Bujakowski, l. 90. i śp. Bernadeta Soliwoda, l.93 z ulicy Homera. Msza święta pogrzebowa za śp. Bernadetę zostanie odprawiona o godz. 13.00, następnie przejazd na cmentarz w Chwaszczynie i złożenie do grobu. Dobry Jezu…