Ogłoszenie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (3-9 czerwca 2019)

Wniebowstąpienie Pańskie ( 3-9 czerwca 2019)

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe – od poniedziałku do piątku ok. godz. 18.30 (po wieczornej mszy św.) W niedziele o godz. 17.30.

Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zapraszamy na Adorację. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 12.30. A do przewodniczenia następujące grupy: godz. 13.15 - i Kręgi Rodzin; godz. 14.00 – Wspólnota Marana-tha i Rada Duszpasterska, godz. 15.00 – Grupa mężczyzn „Semper Fidelis” i Służba Liturgiczna Ołtarza; Grupa Dorosłych Ministrantów; godz.16.00 - Wspólnota Różańcowa im św. Jana Pawła II; godz.17.00 - Wspólnota Różańcowa im. św. Faustyny.

Spotkanie wspólnoty młodzieżowej we wtorek o 18.30.

W środę, 5 czerwca o godz. 18.00, Ks. Arcybiskup Metropolita zaprasza na rocznicową Mszę Świętą z okazji 20-lecia wizyty Jana Pawła II na sopockim hipodromie, która będzie sprawowana w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sopocie. Po liturgii odbędzie się procesja i modlitwa przy Krzyżu Papieskim na hipodromie.

Spotkanie w sprawie Osowiady w czwartek na 18.45. Tegoroczna, 18-ta Osowiada obędzie się 16 czerwca.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.

Odwiedzimy chorych. Ks. Proboszcz i ks. Rafał w piątek, ks. Robert w sobotę.

Spotkanie dla rodziców modlących że za dzieci w piątek o 19.30. Prosimy zabrać Pismo Święte.

W sobotę o 10.00 spotkanie scholki dziecięcej, a o 11.00 spotkanie wspólnoty Betlejem.

Wyjazd Ministrantów i Aspirantów na wycieczkę do ZOO w Oliwie w sobotę. Zbiórka przed kościołem o godz. 9.30.

Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msza święta w Wigilię Zesłania Ducha Świętego będzie celebrowana , w sobotę 8 czerwca, o godz. 24.00 do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Mszę św. poprzedzą czuwania modlitewne w poszczególnych kościołach Starego Miasta w Gdańsku, które rozpoczną się o godz. 20.00.

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się X Marsz dla życia i rodziny. Celem tego spotkania jest danie publicznego świadectwa o wartości ludzkiego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz podkreślenie wartości rodziny złożonej z mężczyzny i kobiety, otwartej na przyjęcie i wychowanie dzieci. Początek przy Kaplicy Królewskiej o godz. 15.00. Na zakończenie Marszu planowane są koncerty min. Armia Dzieci oraz TGD na terenach postoczniowych przy ul. Kadłubowców. Na terenie koncertu przygotowany zostanie festyn dla najmłodszych. Organizatorzy proszą o ubranie się na biało.

Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie zaprasza na kurs wolontariatu opiekuńczego, który rozpocznie się w piątek, 7 czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła. Zapisy drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Piwnicznej od 19.07 do 28.07. Zapisy i informacje u księdza Roberta.

W przyszłą niedziele po mszach świętych o 9.30 i 11.00 zapraszamy do kawiarenki na kawę, herbatę i pysze ciasto.

Wyjazd na spotkanie modlitewne do Obór w sobotę 29 czerwca o godz. 7.00. Powrót w godzinach wieczornych.

Pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako dzień dziękczynienia, dlatego dzisiaj po Mszy świętej będzie można złożyć ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej jako wotum narodu za niepodległość. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Odszedł do wieczności śp. Józef Kasprzak, l.67. Dobry Jezu…