• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XIII Niedzielę Zwykłą ( 30 czerwca - 7 lipca 2019)

Email Drukuj PDF
XIII Niedziela Zwykła ( 30 czerwca – 7 lipca 2019)

1.

Rozpoczęły się wakacje. Pozdrawiamy i witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń, zaś naszym parafianom udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku i opieki naszego patrona Św. Polikarpa.

2.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe dzisiaj na godz.17.30.

3.

Zapraszamy serdecznie dzisiaj na godzinę 12.30 na mszę świętą dziękczynną za 3 lata posługi ks. Rafała w naszej wspólnocie parafialnej w najbliższą. Księdzu Rafałowi dziękujemy za gorliwą i owocną posługę w naszej parafii, zwłaszcza ze służbą liturgiczną ołtarza, młodzieżą i za licznie organizowane pielgrzymki. I życzymy wielu łask Bożych na dalszej drodze kapłańskiej w nowej parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Migowie. Na jego miejsce Ksiądz Arcybiskup przysyła do nas jako nowego wikariusza księdza Marcina Bloka.

4.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych. Spowiedź od godz. 16.30.

5.

Nabożeństwo I soboty o 8.30

6.

Akademia Talent serdecznie zaprasza na kolonie, rozwijające indywidualne uzdolnienia dzieci, które odbędą się w lipcu w Mikoszewie i w sierpniu w Mauszu. Szczegóły na stronie www.akademiatalent.pl

7.

Róża za Ojczyznę zaprasza na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 1 lipca br., na spotkanie w ramach Modlitwy Pokutnej w intencji wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy przeciw życiu, dzieciom i rodzinie. W programie m. in.. msza św. pod przewodnictwem ks. abp Andrzeja Dzięgi. Wyjazd z parkingu przy kościele 1 lipca, o godz. 6.45 powrót ok.21.00. Wszelkie informacje o zapisach na plakacie w kruchcie kościoła.

8.

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablotce ogłoszeń.

9.

Odeszli do wieczności w ubiegłym tygodniu: śp. Zbigniew Cegiełka, l. 56, śp. Stanisław Wojciechowski, l. 81 i śp. Krzysztof Górnik, l. 71. Dobry Jezu… 10.