• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą (14-20 lipca 2019)

Email Drukuj PDF
XV Niedziela Zwykła ( 14-20 lipca 2019)

1.

Trwają wakacje i urlopy. Życzymy dzieciom i młodzieży udanego wypoczynku, dorosłym udanych urlopów. Witamy gości przebywających na terenie naszej parafii.

2.

Dzisiaj II niedziela miesiąca. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę na budowę naszego kościoła. Przygotowujemy się do realizacji mozaiki św. Polikarpa, naszego patrona, na głównej ścianie prezbiterium przed konsekracja naszego kościoła, która będzie miała miejsce w październiku. Do najważniejszych ostatnich prac należało: wymalowanie i położenie podłogi w zakrystii oraz organizacja biura. Serdecznie dziękujemy za każdy gest życzliwości okazany naszemu wspólnemu dzieła.

3.

Msza święta za Ojczyznę we wtorek o godz. 18.00, tradycyjnie 16-kazdego miesiąca.

4.

Nasza Parafia organizuje we współpracy z Caritas plecak pełen uśmiechu dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. Plecaki w tym roku będą przekazane polskim księżom pracującym na co dzień na Białorusi i Ukrainie. Poza tym nasza parafia organizuje pomoc w postaci wyprawki dla rodzin wielodzietnych. Po plecaki i karteczki będzie można zgłosić się w przyszłą niedzielę. Dodatkowo w kruchcie kaplicy od przyszłej niedzieli wystawiony zostanie karton na artykuły szkolne. Za wszelką życzliwość i dary Bóg zapłać.

5.

Zapraszamy do udziału w XXXVII Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy na szlak w niedzielę 28 lipca br. z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku po Mszy św. o godz. 6.00. Można zapisać się w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki: www.pielgrzymka.gda.pl

6.

Parafia w Chwaszczynie organizuje w dniach 20 - 21 lipca br. XIV Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Bliższe informacje na temat pielgrzymki wyłożone są stelażu z gazetami przy wyjściu z kościoła.

7.

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablotce ogłoszeń.

8.

Zamierzają zawrzeć związek małżeński: Mateusz Żmudziński, parafianin Weronika Krystyna Albrykowska, parafianka Damian Hirsz, spoza parafii Anna Maria Onichimowska, parafianka Michał Felsztyński, parafin Monika Bieńko, parafianka Kamil Adrian Burandt, parafianin Patrycja Łepek, parafianka