• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Parafia pw. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika
w Gdańsku-Osowej

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zwykłą (25 - 31 sierpnia 2019)

Email Drukuj PDF

1.

Jutro, 26 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz.8.00 i 18.00. W czasie mszy świętej odnowimy Jasnogórskie śluby Narody Polskiego.

2.

W sobotę, 31 sierpnia br. o godz. 12.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie Msza Święta z okazji 39 rocznicy zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych. Po Eucharystii nastąpi przejście pod symboliczną bramę Stoczni Gdańskiej.

3.

W niedzielę, 1 września, będą miały miejsce obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Rozpoczną się one o godz. 04.45 uroczystym apelem i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. O godz. 12.00 przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku odprawiona zostanie Msza św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej.

4.

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Matemblewa w sobotę, 14 września (zmiana daty z 31 sierpnia). Zapraszamy całe rodziny, rodziców z dziećmi, dziadków i bliskich: Zbiórka o 8.30. Idziemy lasami. Dzieci uczestniczą tylko pod opieką dorosłych.

5.

Odszedł do wieczności śp. Jerzy Kamiński, l.86. Dobry Jezu…