Różaniec modlitwy za dzieci

Różaniec  Rodziców  za  dzieci  w  Parafii  Św.  Polikarpa  powstał      1 października  2014.

Inicjatywa wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji dzieci została podjęta przez dużą grupę rodziców i już od samego początku zostały założone dwie Róże:

Róża pod wezwaniem Św. Polikarpa oraz

Róża pod wezwaniem Św. Jana Apostoła.

Aktu  zawierzenia Modlitwy Różańcowej w intencji dzieci dokonano wspólnie podczas Różańca Świętego po Mszy Świętej dnia 07.10.2014, czyli w Dzień Matki Bożej Różańcowej.

Opiekunem  duchowym  naszego  Różańca  jest  ksiądz  proboszcz Andrzej  Penke.

Różaniec prowadzony jest internetowo. Każda z osób w "Róży" potwierdza  co miesiąc chęć uczestniczenia w Różańcu. Zmiana tajemnic różańcowych odbywa się pierwszego każdego miesiąca drogą mailową. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 11.00 odprawiana jest Msza Święta w intencji dzieci.

Corocznie ponawiamy 8 grudnia, nasz akt zawierzenia w łączności duchowej z wszystkimi rodzicami modlącymi się za swoje dzieci. Zachęcamy do odwiedzania Katedry Oliwskiej i Matki Bożej Oliwskiej, naszej patronki, szczególnie w pierwsze soboty miesiąca kiedy w godzinach wieczornych sprawowane jest nabożeństwo do MB Oliwskiej. W czerwcu 2015 roku wspólnie odbyliśmy I Pieszą Pielgrzymkę do Katedry Oliwskiej, a w tym roku, kiedy odbyła się II Piesza Pielgrzymka do Matemblewa 02.09.2017.

Do modlitwy Różańcowej dołączyły nowe osoby i powstała kolejna Róża pod wezwaniem Matki Bożej Brzemiennej.

Nie mogło nas też zabraknąć na Westerplatte 07 października na modlitwie różańcowej „do granic”, gdzie razem z innymi modliliśmy się za naszą Ojczyznę.

Łącznie sto trzynaścioro dzieci /113/ codziennie objętych jest naszą modlitwą Różańcową.

Żeby przystąpić do Różańca ważne, by osobiście dokonać aktu zawierzenia,  a potem odmawiać swoją wyznaczoną dziesiątkę. Modlimy się w intencji  własnych dzieci i dzieci każdej z tych osób, które uczestniczą w róży – jest to modlitwa gorliwa i z wiarą. Modlimy się u siebie w domu.

W różańcu modlimy się w szczególności i za każdym razem

• O ochronę dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców
  • O pełnię błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci,/ również o to, aby trafiły w takie środowisko, w którym najlepiej się będą rozwijać/
  • O uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci u rodziców i w środowisku
  • O rozwój tej formy modlitwy (aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczyło jej zbawiennych skutków)
  • W intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w Intencji Kościoła Świętego

Róże Różańcowe zapisane zostały i zgłoszone do Ogólnopolskiego Różańca Rodziców.

Różaniec stale rozwija się, stale zapraszamy rodziców, by modlili się za swoje dzieci i czekamy na kolejne zgłoszenia.

Animatorka

Beata Dettlaff