25 kwietnia 2020
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
( 26 kwietnia 2020r.)
Dzisiaj obchodzimy Niedziele Biblijną i IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego w Kościele katolickim w Polsce. Kościół zachęca w tym roku szczególnie do lektury Ewangelii św. Mateusza.
Zgodnie z nowymi ustaleniami władz od 20 kwietnia w naszym kościele będzie mogło przebywać 60 osób (razem z posługującymi). W związku z tym przypominamy o udzielonej dyspensie Metropolity Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Dyspensa pozostaje w mocy aż do odwołania. Osoby, które z niej korzystają, są zobowiązane do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu. Z naszego kościoła są transmitowane Msze święte o 9.30, 11.00 i 18.00.
Jednocześnie informujemy, że obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski lub maseczki obowiązuje również w kościele. Należy także zachować co najmniej 2-metrowy odstęp pomiędzy osobami.
Msze Święte w dni powszednie są odprawiane od poniedziałku do piątku 7.00 i 18.00. O godz. 8.00 dodatkowa Msza święta w intencjido Bożego miłosierdzia o wygaśnięcie epidemii.
O godz. 18.00 Msze święte w tygodniu będą transmitowane.
Przypominamy, że przez cały tydzień jest otwarta nasza Kaplica dl indywidualnej modlitwy.
W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.30.
Przypominamy, że niemożność przyjęcia Komunii Świętej w czasie epidemii w pierwszy piątek lub w pierwszą sobotę miesiąca, nie przerywa ciągłości powyższych praktyk.
Z chorymi w sprawie odwiedzin kapłani skontaktują się telefonicznie.
W piątek rozpoczyna się maj - miesiąc Maryjny. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św. o 18.00, transmitowane na YouTube.
W roku 2020 liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (3 maja) zbiega się z obchodem 4. niedzieli wielkanocnej, która ma pierwszeństwo. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zdecydowała, że, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w tym roku będzie obchodzona w sobotę, 2 maja. Msze święte w sobotę w naszym kościele według porządku niedzielnego: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00, 19.15.
Odszedł do wieczności śp. Grzegorz Boniecki, l.64. Dobry Jezu…
Dziękujemy za pomoc w bieżącym utrzymaniu naszej parafii, za każdą „wirtualną tacę”,
która jest dla naszej wspólnoty konkretnym wsparciem.
Numer konta bankowego:
PKO BP SA Oddział 1 w Gdyni:
46 1020 1853 0000 9002 0077 6781