Religia w szkole. Wydział katechetyczny

17 maja 2024

WYDZIAŁ KATECHETYCZNY: "Rodzicu – Inwestuj, nie wypisuj!"

Ministerstwo Edukacji Narodowej otworzyło konsultacje publiczne (trwające do 29 maja 2024r.) dotyczące projektu organizacji lekcji religii i etyki w publicznych przedszkolach i szkołach (łączenie grup międzyoddziałowych i międzyklasowych). Z punktu widzenia wychowania chrześcijańskiego i etycznego można je ocenić jako dyskryminujące i wykluczające. Proponowane rozwiązania przełożą się na zmniejszanie uczestników zajęć z powodów logistycznych, nie zaś światopoglądowych.

Zachęcamy do pisemnej wypowiedzi do Ministerstwa Edukacji Narodowej na adres tradycyjny lub adresy mailowe: katarzyna.lubnauer@men.gov.pl

kancelaria@men.gov.pl

barbara.nowacka@men.gov.pl