Przyjęcie aspirantów do grona ministrantów i scholi

20 października 2022

W minioną niedzielę podczas Mszy świętej o g. 11.00 kilkanaścioro dzieci zostały uroczyście włączone do grona Liturgicznej Służby Ołtarza - ministrantów i scholi parafialnej. Jako znak nowych funkcji i zadań, które przyjęły, otrzymały strój - kołnierze i peleryny - który będzie przypominał o powołaniu do służby liturgicznej.

Nowi ministranci od teraz będą przynosić do ołtarza dary ofiarne i naczynia liturgiczne, nosić świece, krzyż, wodę i kadzidło, trzymać mitrę i pastorał, a dzieci w scholi będą śpiewać na chwałę Pana Boga.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach naszej parafii, aby rosły w mądrości u Boga i u ludzi.

Polecamy